ابر من پرسش‌های متداول

 • اپلیکیشن ویندوز و وب‌سایت ابر من

  1- نیازمندی‌های نصب ابر من روی ویندوز چیست؟

  برای نصب ابر من روی ویندوز تنها به «.Net Framework 4.0» نیاز دارید.

  2- آیا می‌توانم محل پوشه ابر من را تغییر دهم؟

  خیر.

  3- همگام‌سازی در نسخه ویندوز ابر من به چه صورت انجام می‌شود؟

  شما می‌توانید همه فایل‌های خود را در همه کلاینت‌های ابر من (وب، موبایل و ویندوز) به صورت همگام در اختیار داشته باشید. اگر در یکی از این ابزارها فایلی را حذف یا اضافه کنید، بلافاصله تغییرات در سایر ابزارها اعمال می‌شود. در نسخه ویندوز می‌توانید در صورت تمایل عملیات همگام‌سازی را غیرفعال کنید.

  4- آیا هنگام همگام‌سازی می‌توانم از نرم‌افزارهای دیگر ویندوز استفاده کنم؟

  بله، همگام‌سازی در پس‌زمینه انجام می‌شود.

  5- آیا برای استفاده از وب‌سایت ابر من، مرورگر خاصی پیشنهاد می‌کنید؟

  بله، ابر من روی مرورگر Google Chrome، بهترین کارایی را دارد.

  6- وب‌سایت ابر من چه امکاناتی دارد؟

  ابر من من: در این قسمت شما به لیت فایل‌های خود دسترسی دارید. می‌توانید فایل جدید آپلود کنید، پوشه جدید ایجاد کنید. فایل‌ها را حذف، جابه‌جا یا کپی کنید. نام آن‌ها را تغییر داده و یا آن‌ها را دانلود نمایید. می‌توانید فایل‌ها را به لیست علاقه‌مندی‌های خود اضافه کرده و فایل‌ها را بر اساس علاقه‌مندی فیلتر کنید. به علاوه در این قسمت می‌توانید فایل‌ها را بر اساس عنوان آن‌ها جستجو نمایید.

  پروفایل: در صفحه پروفایل می‌توانید برای خود نام کاربری تنظیم کنید. کد دعوت خود را ایجاد و مشاهده نمایید. تعداد دفعاتی که از کد دعوت شما استفاده شده را ببینید و رمز عبور خود را تغییر دهید.

  پرداخت: در این صفحه می‌توانید میزان حجم مصرفی خود، اطلاعات بسته جاری و بسته‌های قابل خریداری خود را مشاهده کنید. به علاوه برای خرید بسته جدید و یا تمدید بسته جاری نیز از این صفحه اقدام کنید.

 • مدیریت حساب کاربری من در ابر من

  1- آیا یک فرد می‌تواند بیش از یک حساب کاربری در ابر من داشته باشد؟

  خیر، یک حساب کاربری در ابر من متناظر است با یک سیم‌کارت همراه اول و از دید ابر من، این حساب کاربری به مالک حقوقی آن سیم‌کارت تعلق دارد. در صورتی که یک فرد بیش از یک خط تلفن همراه اول داشته باشد، به صورت همزمان تنها می‌تواند با یکی از آن‌ها حساب کاربری ابر من داشته باشد.

  2- آیا می‌توانم حساب کاربری خود را منتقل کنم؟

  در حال حاضر این امکان فراهم نیست اما ما سخت در تلاشیم که این امکان را هر چه سریع‌تر برای شما فراهم کنیم.

 • موبایل

  1- همگام‌سازی در موبایل ابر من به چه صورت انجام می‌شود؟

  ابر من همه فایل‌ها و پوشه‌های شما را به صورت خودکار همگام‌سازی می‌کند. این همگام‌سازی به صورت یک‌جا انجام نمی‌شود تا زمان انتظار و منابع مصرفی به حداقل برسند. با این وجود شما به هر پوشه‏‏‏ ای مراجعه کنید؛ بلافاصله به فایل‏های به‌روزشده آن دسترسی دارید.

  2- آیا با پاک کردن اپلیکیشن، اطلاعات حساب کاربری من هم پاک می‌شود؟

  خیر. حساب کاربری شما تا به مدت یک سال پس از آخرین فعالیت برای شما نگهداری می‌شود و پس از اطلاع‌رسانی به شما، اطلاعات شما حذف خواهد شد.

 • اطلاعات کلی

  1- تفاوت کد فعالسازی و رمز ورود چیست؟

  هر کاربر برای ورود به حساب کاربری خود باید اعبترسنجی شود؛ به این صورت که ما باید مطمئن شویم خط تلفنی که کاربر با آن در ابر من ثبت نام کرده است، در اختیار خود اوست. برای این منظور در ثبت نام و فراموشی کلمه عبور، یک کد فعالسازی/ اعتبارسنجی برای کاربر ارسال شده و در صورتی که کاربر این کد را درست وارد کند، می‌تواند حساب کاربری خود را فعال یا کلمه عبور جدیدی برای خود ایجاد کند.
  هشدار: در صورت اینکه سیم‌کارت شما به هر دلیلی در اختیار فرد دیگری قرار بگیرد، او می‌تواند با دریافت کد فعال‌سازی، کلمه عبور جدیدی برای حساب کاربری ابر من شما ایجاد کرده و به آن وارد شود. در صورت رخ‌دادن چنین اتفاقی می‌توانید به سرعت وارد حساب کاربری خود شده و پزارش مفقودی دهید و یا اینکه این مشکل را با کارشناسان پشتیبانی ما در میان بگذارید.

  2- کد دعوت چیست؟

  هر یک از اعضای ابر من یک کد دعوت از دوستان دارد که می‌تواند آن را به هشت نفر از دوستان خود بدهد. در این صورت هر دو نفر یک گیگابایت اینترنت رایگان هدیه داده می‌شود که به مدت یک ماه قابل استفاده است. هر فرد تنها می‌تواند یک بار از کد هدیه استفاده کند.

  3- آیا در تعداد لاگین همزمان با یک حساب کاربری، محدودیت وجود دارد؟

  خیر. شما می‌توانید با حساب کاربری خود روی هر تعداد ابزار (موبایل، وب و ویندوز) که تمایل دارید لاگین کنید.

 • پرداخت و صورت‌حساب

  1- هزینه آپلود و دانلود در ابر من چقدر است؟

  آپلود و دانلود فایل‌ها در ابر من برای شما هزینه‌ای ندارد.

  2- چگونه می‌توانم حساب کاربری خود را ارتقاء دهم؟

  با مراجعه به قمست پرداخت در وب‌سایت و نسخه موبایل می‌توانید بسته مورد نظر خود را خریداری نمایید.

  3- پرداخت صورت‌حساب برای سیم‌کارت‌های اعتباری به چه صورت است؟

  سیم‌کارت‌های اعتباری در زمان خرید باید حداقل به میزان قیمت نهایی بسته (قیمت بسته به علاوه مالیات بر ارزش افزوده) شارژ داشته باشند. پس از انتخاب نهایی گزینه خرید، هزینه بسته از ظارژ آن‌ها کم خواهد شد.

  4- پرداخت صورت‌حساب برای سیم‌کارت‌های دائمی به چه صورت است؟

  قیمت نهایی بسته (قیمت بسته به علاوه مالیات بر ارزش افزوده) به صورت‌حساب ماهانه سیم‌کارت اضافه می‌شود.

  5- آیا می‌توان با یک حساب کاربری بر روی گوشی دیگری که از سیم‌کارت دیگری محاسبه می‌کند، استفاده کرد؟ در این صورت هزینه آپلود و دانلود محاسبه می‌شود؟

  با داشتن نام کاربری و کلمه عبور، می‌توانید روی هر ابزاری به حساب کاربری خود وارد شوید. هزینه آپلود و دانلود در/از ابر من در صورت استفاده از اینترنت همراه اول، رایگان خواهد بود.

  6- در صورتی که بسته خریداری شده را تمدید نکنم، چه اتفاقی می‌افتد؟

  شما تا یک هفته پس از پایان اعتبار بسته، به فایل‌های خود دسترسی کامل دارید. اگر تا پایان این مدت هفت‌روزه بسته خود را تمدید نکنید و یا به اندازه فضای استفاده شده، حجم خریداری نکنید، تا زمانی که حجم مصرفی شما حداکثر به اندازه فضای رایگان اولیه (ده گیگابایت) کاهش نیابد، تنها قادر به دانلود و حذف فایل‌های خود هستید و از سایر امکانات ابر من از جمله آپلود، کپی، تغییر نام و اشتراک فایل محروم می‌شوید.
  در صورتی که از چند روز از مهلت هفت‌روزه پس از اتمام بسته اولیه استفاده کنید، هزینه همان تعداد روز در بسته جدید برای شما محاسبه می‌شود. برای مثال اگر پس از گذشت دو روز از اتمام شارژ بسته قبلی اقدام به خرید بسته جدید نمایید، بسته جدید شما 28 روزه خواهد بود.

  7- آیا امکان تمدید خودکار بسته‌ها وجود دارد؟

  بله، بسته خریداری شده شما به صورت خودکار برای شما تمدید می‌شود مگر اینکه درخواست عدم تمدید را صادر کنید. البته قبل از فرارسیدن موعد تمدید بسته، جزئیات این کار از طریق پیامک به اطلاع شما می‌رسد.

  8- نحوه تمدید خودکار بسته برای سیم‌کارت‌های اعتباری به چه صورت است؟

  مالکان سیم‌کارت اعتباری پس از دریافت پیامک اطلاع‌رسانی نزدیک بودن سررسید تمدید بسته ابر من، در صورت تمایل می‌توانند سیم‌کارت خود را به مبلغ بسته مورد نظر شارژ نمایند تا امکان تمدید خودکار برای آن‌ها فراهم شود. در غیر این صورت تمدی خودکار انجام نشده و این کاربران باید مجدداً درخواست خرید بسته را صادر کنند.

  9- آیا می‌توان بسته خریداری شده را لغو کرد؟

  خیر، این امکان وجود ندارد.

 • اشتراک فایل

  1- آیا می‌توانم فایل‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارم؟

  بله، می‌توانید فایل‌های خود را به دو روش با دیگران به اشتراک بگذارید. روش اول ارسال مستقیم فایل از طریق سایر اپلیکیشن‌های موبایل مانند اپلیکیشن‌های پیام‌رسان است. روش دوم ایجاد لینک اشتراک و ارسال آن به سایرین است.

  2- آیا می‌توانم برای لینک‌‎های اشتراکی خود محدودیت زمانی تعیین کنم؟

  بله، شما می‌توانید برای یک لینک تاریخ انقضا تعیین کنید. پس از سررسیدن این تاریخ، لینک شما غیرفعال خواهد شد.

  3- آیا برای دسترسی به محتویات ابر من که از طریق لینک به اشتراک گذاشته می‌شوند؛ باید حساب کاربری ابر من داشته باشیم؟

  خیر، این لینک‌ها بدون نیاز به باز کردن و ورود به حساب کاربری ابر من قابل استفاد هستند.

  4- آیا می‌توانم برای آپلود فایل هم لینک اشتراکی ایجاد کنم؟

  بله، امکان ایجاد لینک اشتراکی آپلود با محدودیت زمانی نیز در ابر من برای شما فراهم شده است.

  5- آیا می‌توانم از نمایش شماره تماس خود در لینک‌های اشتراکی جلوگیری کنم؟

  بله. نمایش شماره تماس شما تنها با رضایت شما انجام می‌شود. در این موارد می‌توانید با تنظیم کردن نام مستعار، از آن برای انتشار لینک‌های اشتراکی استفاده نمایید.

 • فضا و حجم دیسک

  1- ابر من چه میزان فضای رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد؟

  شما تنها با ثبت نام کردن می‌توانید از 10 گیگابایت فضای ابری رایگان در ابر من برخوردار شوید.

  2- فضای رایگان هدیه چیست؟

  به ازای هر بار استفاده دوستانتان از کد دعوت شما یا استفاده شما از کد دعوت، یک گیگابایت فضای رایگان به مدت یک ماه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 • همگام‌سازی و آپلود

  1- آیا برای استفاده از ابر من حتما باید به اینترنت متصل باشم؟

  خیر. در نسخه‌های ویندوز و موبایل می‌توانید بدون اتصال به اینترنت به آخرین وضعیت همگام‎‌سازی شده ابر من دسترسی پیدا کنید. در صورت نیاز می‌توانید فایل‌های پرکاربرد خود را در نسخه موبایل خود ذخیره کنید تا به راحتی و بدون نیاز به اینترنت آن‌ها را در اختیار داشته باشید.

  2- آیا می‌توانم چند فایل را به صورت همزمان آپلود کنم؟

  بله. امکان انتخاب چند فایل و همچنین آپلود درگ و دراپ در ابر من وجود دارد.